Instrukce na 1. – 11. dubna 2021

V TRUHLE PŘED DDM (kód najdete ve vitríně naproti) SI KDYKOLIV VYZVEDNĚTE HRACÍ KARTU. (NEBO VYTISKNĚTE Z FB.) DO HRACÍ KARTY SI FÉROVĚ ZAPISUJTE SPLNĚNÍ ÚKOLŮ. Kdo splní alespoň dvacet úkolů, může se nám ozvat do zpráv na FB a v květnu bude mít u nás přichystanou (jak jinak než přírodní) odměnu. Budeme se těšit na Vaše fotky, zážitky, komentáře… !!!

 

AKTUÁLNÍ FOTKY KE KAŽDÉMU DNI NAJDETE NA NAŠEM FACEBOOKU. ÚKOLY BUDEME PLNIT S VÁMI… 😉 Budeme moc rádi, když nám budete příspěvky komentovat.

 

  1. dubna – Přihlas se k nám na online Velikonoční dílnu (je zdarma a nebude náročná 😉 )
  2. dubna – Dej si klíčit hrách viz např. tento popis: https://www.kucharkaprodceru.cz/pucalka-neboli-palenec/ a vyrobte si společně doma dekoraci ze skořápek a mechu, přidáváme dvě inspirace: (fantazii se meze nekladou, podmínkou pro splnění do karty jsou jen skořápky a mech 😉 ) 

3. dubna – Nabarvi si kraslice něčím přírodním. Slupky z cibule, šťáva z červeného zelí, káva, silný čaj,…  jak barvit viz např. jednoduchý návod zde: https://www.youtube.com/watch?v=QtkpMhNBVvQ

4. dubna – Nastříhej si venku proutí a buď s tatínkem/dědečkem/strejdou,… upleť pomlázku nebo si společně vytvořte dekoraci viz např zde:

5. dubna – Vytvoř si sladký jarní pokrm „Pučálku“ viz návod zde: https://www.kucharkaprodceru.cz/pucalka-neboli-palenec/

6. dubna – Vezmi si vodovky, temperky, akrylovky (cokoliv), tvrdý papír a na místo štětce na malování si najdi něco přírodního. Přivaž třeba na klacík jehličí, sedmikrásku,… a namaluj nám s tím obrázek. Jakýkoliv. Půjde Ti to?

7. dubna – Vyrob si žabí hotel a zanes jej uložit někam do přírody. Návod zde (až pod videem): https://www.minutyzprirody.cz/detail/cz/zabi-hotel

8. dubna – Zasaď si jakékoliv semínko. Dej ho klíčit třeba na vlhkou vatu, do hlíny pro výsev, do rašelinové tablety, do perlitu,… Fazoli, semínko kytičky, dýně,… čehokoliv co chceš pěstovat 😉

9. dubna – Vezmi si gumáky a udělej pořádný skok do kaluže. Fotku nám nahraj na fb. (úkol lze samozřejmě splnit jiný den, pokud aktuálně nejsou kaluže 🙂 )

10. dubna – Ulom někde (šetrně a ne na mladém stromečku) větvičku a dej ji do vázy s vodou. Jak na ní začnou rašit lístečky, pošli nám fotku. Poznáš podle listů různé stromy?

11. dubna – Kolik kamínků zvládneš postavit na sebe?