CESTY DO PŘÍRODY – HRA na leden 2021

VYDEJTE SE S NÁMI NA TŘI VYCHÁZKY. TO TŘETÍ MÍSTO JE TAJEMSTVÍM A UKRÝVÁ SE V NĚM I POKLAD !

 

 

  1. Biocentrum Vícemilice

 

Zbudované nádrže s biocentrem se nacházejí v katastrálním území Vícemilice. Leží v prostoru původního, dávno zaniklého rybníka jihozápadně od obce. Kaskáda dvou nádrží je navržena tak, aby byla samostatně vypustitelná. Rybníky mají rozsáhlé pobřežní pásmo a jsou dotovány náhonem z Litavy, který je opatřen tůní k usazení splavenin z řeky. Nádrže mají schopnost zadržet významný objem vody při mimořádných průtocích v Litavě. V takovém případě se prostor obou nádrží naplní přes odlehčovací přeliv nad jezem.

Rybníky asi všichni znáte, tak hurá se tam jít „vyvětrat“.

První potřebnou část tajenky hledejte u stolečku s lavičkami dole pod hlavními nádržemi. Stůl prozkoumejte i zespod 😉.
Druhou potřebnou část k tajence hledejte na tabuli provozního řádu zezadu (u závory přístupové cesty podél kolejí).

 

  1. U Svaté – studánka U tábora Jitřenka za Kloboučkami

 

Za Kloboučkami ve stoupání se dáte doleva a autem dojedete až ke „Svaté“ (dále je zákaz vjezdu), auto necháte u kraji cesty, možnosti tam jsou.

Třetí část do potřebné tajenky naleznete na dřevěném sloupu u cesty, nelze minout. Pár metrů od cedulky U SVATÉ.

Odtud půjdete cestou stále dál (směrem k táboru Jitřenka) a ještě před rybníkem narazíte na studánku (je značená a nachází se po pravé straně od cesty). Vycházka je dlouhá 2 km tam a 2 km zpět. Ochutnejte pramen zdravé vody (vlastní nádoba na pití s sebou bude výhodou) a…

nalezněte čtvrtou tabulku. U studánky ji nelze minout (na stromě).

 

 

FINÁLNÍ (TŘETÍ) MÍSTO JE TAJNÉ !!! Je to vycházka 1 km k místu (a 1 km zpět k autu), po zpevněné cestě, stranou od davů lidí. Kam jít Vám napoví vyluštěná tajenka z předchozích dvou vycházek. Komu nepomohla a místo nezná, Google nebo mapy.cz poradí 😉. Kdo si chce naplánovat vycházku bez auta, lze se k místu přiblížit z Bučovic i vlakem… Na místě hledejte poklad v modrém pytli, nápovědou Vám budiž: dřevěná deska cca 3 m od tabule „Lesy ČR“.

 

Dejte nám, prosím, vědět, když uvidíte poslední tři ks odměn v pokladu. Abychom stihli doplnit zásoby pro další děti. Děkujeme !